BIG JUMP 2019 – wejdź z nami do wody!

2019-07-04 13:53

Klub Gaja, Koalicja Ratujmy Rzeki, WWF Polska i kolektyw Siostry Rzeki zapraszają Polki i Polaków do włączenia się w europejską akcję BIG JUMP. W całej Europie, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, dziesiątki tysięcy ludzi wchodzi do rzek i jezior,  aby zamanifestować swoje zaangażowanie w ich ochronę.

14 lipca (w niedzielę), o godz. 15.00 manifestujemy nasz sprzeciw wobec betonowania i kanalizowania Wisły, Odry i innych polskich rzek!

Każdy, komu leży na sercu los naszych rzek i jezior, może wejść do wody, a przynajmniej zanurzyć w niej dłonie czy stopy! Na BIG JUMP zaproście rodziny, przyjaciół, miłośników rzek, wędkarzy, wodniaków, wszystkich, dla których rzeki są ważne!

RATUJ Z NAMI RZEKI I ZORGANIZUJ WŁASNY BIG JUMP! To proste!

• Dołącz do wydarzenia BIG JUMP na FACEBOOKU Klubu Gaja!
• Zaproś na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów, zabierzcie ze sobą zwierzęta! Pobierz >>> plakat BIG JUMP
• 14 lipca 2019 (niedziela), o godz. 15.00 wejdź do wody sam/sama lub ze znajomymi (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie). BIG JUMP można zorganizować wszędzie nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.
• Zrób zdjęcie, nagraj film i umieść w swoich kanałach social media z #ratujmyrzeki #bigjump. Wyślij informacje (miejscowość, nazwa akwenu, ilości osób, zdjęcie, film) na adres klubgaja@klubgaja.pl.
• Pamiętaj – bądź ostrożny nad wodą!


DOŁĄCZ DO BIG JUMP W WARSZAWIE – wejdź do Wisły!

• W stolicy spotykamy się 14 lipca 2019 (niedziela) o godz.14.30 na plaży nadWisłą przy Płycie Desantu (Dzielnica Wisła)! Punktualnie o godz. 15.00 wchodzimy do Wisły.
• Akcji towarzyszyć będzie happening - pokaz mody strojów kąpielowych i kąpielówek zorganizowany przez kolektyw Siostry Rzeki zaangażowany w obronę Wisły. W mobilnej przymierzalni będzie można zarezerwować strój, przymierzyć i wejść w nim do Wisły podczas BIG JUMP!
• Jak co roku partnerem akcji BIG JUMP w Warszawie jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczne Wodne Pogotowie Ratunkowe. Fundacja Rok Rzeki Wisły przypłynie łodziami.
• Pamiętaj – bądź ostrożny nad Wisłą!

W Polsce BIG JUMP koordynowany jest przez Klub Gaja przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network. Partnerami BIG JUMP 2019 jest Koalicja Ratujmy Rzeki, WWF Polska, Siostry Rzeki.

Przeczytaj więcej informacji o BIG JUMP w Polsce.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl