Jak zaadoptować rzekę

Jest wiele działań, które każdy z nas może podjąć, aby rzeki w naszym sąsiedztwie były czystsze i żyjące, rozsądniej wykorzystywane przez człowieka, a jednocześnie nadal wartościowe przyrodniczo. Możemy rzekę… zaadoptować.

 

Rzeki i akweny są naprawdę blisko nas - poznajmy je. Adoptując rzekę sprawmy, by przestała być anonimowym miejscem lecz docenianym przez mieszkańców źródłem wody dla nich, zwierząt i całej przyrody. Rozmawiajmy o rzekach. Poszukajmy świadków ich przemian, aby zrozumieć zależności pomiędzy rzeką, a ludzkim życiem.

Monitorujmy jakość wody, ponieważ od czystości zbiorników, z których pobieramy wodę, zależy nasze zdrowie i stan środowiska naturalnego. Opiekujmy się rzekami czyli adoptujmy je, na przykład systematycznie doglądając i dbając o ich wody i otoczenie Zanieczyszczone rzeki to zanieczyszczone środowisko i brudna woda. Razem możemy to zmienić. Posprzątajmy jej brzegi.

Dostrzeżmy życie nad rzeką chroniąc rośliny i zwierzęta skupiające się wokół niej. W obliczu ograniczonego dostępu do wody na całym świecie zwykła kropla wody nabiera znaczenia, dlatego oszczędzajmy wodę w każdym miejscu. Rzeki inspirują do różnych działań – szukajmy partnerów do współpracy na ich rzecz i artystów - małych i dużych, którzy będą opiewać ich piękno - tworzyć sztukę dla rzek.

 

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl