Znaki wodne 2014

Nagrodą dla podmiotów (instytucji, firm, samorządów, organizacji, stowarzyszeń i fundacji oraz osób prywatnych) jest Znak Wodny – pamiątkowa tablica informacyjna, wyznaczająca odległość miejsca zaadoptowanego akwenu do źródeł i do ujścia Bałtyku.

Jury nie przyznało nagrody w I kategorii - za najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody.

W II kategorii - za współpracę oraz zaangażowanie największej ilości uczestników i podmiotów - wręczone zostały dwie nagrody;

  • Stowarzyszenie Pro-Eko-Vitae z Poznania, które na obchody Światowego Dnia Wody zaprosiło nie tylko dzieci i młodzież z okolicznych szkół ale również Zarząd i Radę Osiedla Kiekrz, mieszkańców osiedla oraz przedstawiciela Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Poznaniu. Impreza odbyła się nad zaadoptowanym przez Stowarzyszenie Wielkim Jeziorem Kierskim.
  • Borys Pronobis, który organizuje od kilku lat akcję „Czysta Kłodnica”, tegoroczną jej edycję przeprowadził wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Górnik z Katowic. W sprzątaniu brzegu rzeki oraz następującym po nim Pikniku Rodzinnym licznie wzięli udział okoliczni mieszkańcy, akcję wspierali Urząd Miasta Katowice oraz lokalni przedsiębiorcy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mają nadzieję na jej kontynuację.

W kategorii III - za najciekawsze przeprowadzenie działań - Jury nagrodziło Polskie Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ z Tarnowa. Podczas zorganizowanej przez nich imprezy edukacyjnej, na której nie zabrakło pogadanki na temat ochrony rzeki Białej Tarnowskiej oraz innych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługiwały jednak zawody sportowe polegające na przebiegnięciu dystansu 1 km ze szklanką wody w ręce, tak aby jak najmniej wody ubyło.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl