Nagrodą dla podmiotów (instytucji, firm, samorządów, organizacji, stowarzyszeń i fundacji oraz osób prywatnych) jest Znak Wodny – pamiątkowa tablica informacyjna, wyznaczająca odległość miejsca zaadoptowanego akwenu do źródeł i do ujścia Bałtyku.
Jury nie przyznało nagrody w I kategorii - za najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody.
W II kategorii - za współpracę oraz zaangażowanie największej ilości uczestników i podmiotów - wręczone zostały dwie nagrody;
- Stowarzyszenie Pro-Eko-Vitae z Poznania, które na obchody Światowego Dnia Wody zaprosiło nie tylko dzieci i młodzież z okolicznych szkół ale również Zarząd i Radę Osiedla Kiekrz, mieszkańców osiedla oraz przedstawiciela Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Poznaniu. Impreza odbyła się nad zaadoptowanym przez Stowarzyszenie Wielkim Jeziorem Kierskim.
- Borys Pronobis, który organizuje od kilku lat akcję „Czysta Kłodnica”, tegoroczną jej edycję przeprowadził wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Górnik z Katowic. W sprzątaniu brzegu rzeki oraz następującym po nim Pikniku Rodzinnym licznie wzięli udział okoliczni mieszkańcy, akcję wspierali Urząd Miasta Katowice oraz lokalni przedsiębiorcy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mają nadzieję na jej kontynuację.
W kategorii III - za najciekawsze przeprowadzenie działań - Jury nagrodziło Polskie Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ z Tarnowa. Podczas zorganizowanej przez nich imprezy edukacyjnej, na której nie zabrakło pogadanki na temat ochrony rzeki Białej Tarnowskiej oraz innych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługiwały jednak zawody sportowe polegające na przebiegnięciu dystansu 1 km ze szklanką wody w ręce, tak aby jak najmniej wody ubyło.