Poznawanie rzek

Adoptując rzekę sprawmy, by przestała być anonimowym miejscem, zacznijmy poznawać ją z bliska na różne sposoby, ale także poprzez inne źródła informacji takie jak książki, mapy, rozmowy z ludźmi, którzy zajmują się rzekami naukowo lub hobbystycznie.

 

Starajmy się systematycznie doglądać zaadoptowany przez nas odcinek rzeki. Zdobywajmy o niej wiedzę. Tajemnice rzeki możemy poznawać na niemal wszystkich przedmiotach szkolnych – od poezji po obliczenia matematyczne! Odkrywajmy jej związki z kulturą, historią i społeczeństwem miejscowości, przez którą przepływa.  Słuchajmy specjalistów i zadawajmy im pytania. Zdobytą wiedzę starajmy się przekazać innym.

Ciekawymi rozmówcami będą wędkarze i rybacy, ale także leśnicy czy członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeszcze inne spojrzenie na wybraną przez nas rzekę będą mieli okoliczni mieszkańcy. Warto posłuchać wszystkich, aby zobaczyć ile woda ma znaczeń i zastosowań. Uczmy się nowych wiadomości o wodzie i jej ogromnym wpływie na nasze życie.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl