W najbliższą niedzielę (10. lipca) o godzinie 15.00 wszyscy miłośnicy rzek i akwenów będą manifestować swoje poparcie dla zdrowych żyjących rzek poprzez udział w akcji BIG JUMP 2016. Nie może Cię zabraknąć! Klub Gaja zaprasza do dołączenia do akcji!
Wejdź do najbliższego akwenu 10. lipca o godzinie 15.00. Dołącz do europejskiej akcji! W ten sposób wszyscy europejczycy, którym los rzek oraz zamieszkujących je zwierząt i roślin nie jest obojętny, wyrażą swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek.
Mieszkańcy Bielska-Białej wraz z Klubem Gaja wejdą do lokalnej rzeki Białej w parku Włókniarzy przy kortach tenisowych. Tu właśnie odbędzie się główne wydarzenie Big Jump 2016.
Jeśli nie będzie Cię z nami w Bielsku-Białej, zorganizuj własny BIG JUMP!
1. Dołącz do wydarzenia BIG JUMP na facebook.com/Klub.Gaja.
2. Wyślij wypełnioną kartę zgłoszenia na adres zaadoptujrzeke@klubgaja.pl
3. Zaproś na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów, zabierzcie ze sobą zwierzęta: psy czy konie.
4. 10 lipca 2016 o godz. 15.00 wejdziecie wspólnie do wody (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie), koniecznie zróbcie pamiątkowe zdjęcie. BIG JUMP można zorganizować wszędzie nad rzeką, stawem, jeziorem, morzem a nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.
5. Zdjęcia wraz z krótką relacją z Waszego BIG JUMP wyślij na adres zaadoptujrzeke@klubgaja.pl. Najciekawsze z nich zostaną opublikowane na stronach oraz funpage’u Klubu Gaja. Autorzy trzech najciekawszych relacji otrzymają nagrody.
6. Pamiętaj – bądź ostrożny nad wodą!
7. Wszystkie miejsca BIG JUMP zgłoszone do Klubu Gaja znajdą się na interaktywnej mapie Polski na portaluwww.zaadoptujrzeke.pl. W zeszłym roku Polacy zorganizowali BIG JUMP w ponad 70 miejscach!
Wejścia do wody w ramach BIG JUMP 2016 zgłoszono już w następujących miejscach w kraju, m.in.: Zalew na rzece Muchawce w Siedlcach, od strony "Cichej Stanice" (Polski Klub Ekologiczny Koło Podlasie), rzeka Oszczenica (Sierakowska Kolei Drezynowa), Biała Przemsza w Dąbrowie Górniczej-Okradzionów (Kajaki Przemsza, Grzegorz Piętka) – Strumień Komora II, Ujście do rzeki Biała Przemsza w Sławkowie (Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy), rzeka Pisia Tucznaw Jaktorowie (pani Sylwia Kubina-Mykytyn), Morze Bałtyckie we Władysławowie (Nadmorski Park Krajobrazowy – Błękitna Szkoła we Władysławowie), rzeka Świder (Stowarzyszenie Chodź nad Świder) rzeka Tążyna w Otłoczynku (Pracownia Orange Otłoczyn), rzeka Świder w pobliżu Uroczyska Dębek w Stoczku Łukowskim (Klub 50+ i Przyjaciele) oraz Jezioro Kierskie w Poznaniu (pani Urszula Filimon-Kucharska).
BIG JUMP to wyśmienita możliwość połączenia wypoczynku z zamanifestowaniem poparcia dla czystych i żyjących rzek. Warto w tym dniu przypomnieć sobie, że zdrowe i czyste rzeki to lepsza jakość naszego życia, m.in. trasy spacerowe i rowerowe, piękne plaże, zasobne łowiska, miejsca rekreacji i radości. Klub Gaja zaprasza wszystkich chętnych, w tym osoby indywidualne, rodziny, stowarzyszenia, samorządy, organizacje społeczne, wędkarzy, kajakarzy, uczestników kolonii, półkolonii czy obozów wypoczynkowych do włączenie się do tej europejskiej inicjatywy na rzecz czystych i zasobnych rzek. Wejdźcie z nami do wody w ramach akcji BIG JUMP już w najbliższą niedzielę 10 lipca o godz. 15.00 – zaprasza Paweł Grzybowski z Klubu Gaja.
W zeszłym roku Polacy zorganizowali BIG JUMP w ponad 70 miejscach! W wydarzeniach wzięło udział blisko 1400 osób, 8 psów, 45 koni a także….kaczki, kot oraz królik. W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja, w ramach programu Zaadoptuj rzekę przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network.
Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a
także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.
Więcej informacji i relacji z poprzednich akcji BIG JUMP >>>>>
Na zdjęciach: Big Jump 2014 w Bielsku - Białej oraz skok do wody artystki Cecylii Malik - Big Jump 2015. Fot. Klub Gaja.
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.
Patronat nad programem: Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Środowiska