„Rzeka idealna” – edukacja i zabawa na zimowe wieczory

2016-01-26 14:33

Któż nie chciał by się znaleźć nad idealną rzeką, gdzie w czystej wodzie pływają ryby, a na brzegu biwakują ludzie. Zwierzęta żyjące nad brzegiem wody zdradzają tajemnice ze swojego życia, a ciekawe ukształtowanie terenu i niezwykła roślinność zachęcają do spacerów. Co się stanie jeśli do naszej rzeki trafią zanieczyszczenia z pobliskiego zakładu? Jak można temu przeciwdziałać? Klub Gaja zachęca do edukacyjnej zabawy wirtualną „Rzeką idealną”.

Interaktywna animacja „Rzeka idealna” to propozycja Klubu Gaja na spędzenie czasu wolnego w ciekawy i niestandardowy sposób. Zimą, gdy obserwacja zwierząt i roślin nad rzeką staje się trudna, interaktywny rejs po rzece, która zmienia się wraz z działaniami jakie podejmiemy, może być interesujący i atrakcyjny. Jest to nowatorki sposób na edukację dla dzieci i młodzieży z zakresu ochrony środowiska rzecznego.

Rejs rozpoczynamy rzeką idealną, poznajemy gatunki roślin i zwierząt jej ekosystemu. Każde wyróżnione graficznie miejsce lub gatunek posiada dodatkowe, ciekawe informacje, które rozwiną się po kliknięciu. W jaki sposób „rodzi” się rzeka, jakie zwierzęta żyją w jej górnym biegu, a jakie w dolnym, czym jest starorzecze, jakie znaczenie mają tereny zalewowe? Na te pytania znajdziemy odpowiedź płynąc czystą, dziką „Rzeką idealną”.

W rzeczywistości istnieje wiele zagrożeń dla ekosystemu rzecznego, które pojawiają się wraz z powstawaniem zapór i stopni wodnych, regulacji koryta rzeki, zatrucia wody odpadami przemysłowymi, wycinaniem nadbrzeżnych zadrzewień i zakrzaczeń i innymi działaniami, które możecie poznać wybierając odpowiednie ikony. Znając wpływ czynników szkodliwych na rzeki i ich otoczenie, w rzeczywistości możemy wybierać takie formy naszej aktywności, by w jak najmniejszym stopniu negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne, które nas otacza.

Klub Gaja zachęca do zapoznania się z animacją, do nauki poprzez zabawę.

Zagraj w Rzekę idealną >>>

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl