VIII Wielkie Sprzątanie Rudy

2017-04-20 13:35

Co roku z końcem kwietnia odbywa się weekendowe sprzątanie rzeki Rudy. W tym roku impreza rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia w Dzień Ziemi. Do spływających kajakarzy dołączą rowerzyści, biegacze, maszerujący z kijkami sprzątając okoliczne lasy i żeglarze sprzątając Jezioro Rybnickie. Dla uczestników imprezy Klub Gaja przygotował ekologiczne gry i zabawy. Zapraszamy, spotykamy się na przystani rowerowo-kajakowej „Aktywni” przy ul. Ks. Emila Szramka nad rzeką Rudą w Rybniku.

Od kilku lat Miasto Rybnik, grupa „Aktywni Team” i Klub Gaja podejmują kolejne działania w ramach adopcji rzeki Rudy. Wokół tej niezwykłej rzeki zawiązała się stała grupa ludzi, którzy konsekwentnie przekonują mieszkańców, że rzeka to rekreacja, sport, spędzanie wolnego czasu, zabawa i edukacja. To dzięki zaangażowaniu sympatyków tej rzeki Ruda zdobyła tytuł Rzeki Roku 2015. Edukacja poprzez zabawę Klubu Gaja nad Rudą realizowana jest w ramach programu „Zaadoptuj rzekę”, wspieranego przez klientów Inteligo używających karty Visa payWave „Dobro procentuje”.

Klub Gaja zaprasza w sobotę, 22 kwietnia 2017, od godz. 14.00 do 17.00. Podczas imprezy edukatorzy prowadzić będą gry i zabawy edukacyjne. Wszystko wokół rzek i dla rzek oraz mieszkających w nich ryb – w szczególności szczupaków!

„Polskie rzeki wymagają wsparcia obywateli właśnie teraz, kiedy planowane jest zniszczenie polskich rzek pod chwytliwym hasłem regulacji. Jeśli dojdzie do realizacji tych zamierzeń nie tylko stracimy piękną przyrodę ale wzrośnie niebezpieczeństwo powodzi. Dlatego zapraszam nad Rudę aby o tym porozmawiać nad rzeką” – powiedział Jacek Bożek z Klubu Gaja.

VIII Wielkie Sprzątanie Rudy rozpocznie się poranną zbiórką o godz. 8.00 na przystani rowerowo-kajakowej „Aktywni” przy ul. Ks. Emila Szramka nad rzeką Rudą w Rybniku. Start spływu godz. 10.15! Na imprezie nie zabraknie dobrej muzyki granej na żywo, a wśród wykonawców jest Andrzej Sikorowski z zespołu Pod Budą. Udział w imprezie i na koncercie jest bezpłatny. Uczestnictwo w spływie wymaga wcześniejszego zgłoszenia na stronie Aktywni Team

Program imprezy zobacz

Więcej o adopcji rzeki Rudy przeczytać można tutaj a o tytule Rzeki Roku tutaj

Na zdjęciu : rzeka Ruda. Fot. Klub Gaja / T.Pikuła.

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl