BIG JUMP

BIG JUMP to europejska inicjatywa dla czystych rzek, która co roku odbywa się w drugą niedzielę lipca o godz. 15.00.  Spotkania nad wodą w tym samym czasie mają miejsce w całej Europie, bo tak obywatele Europy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom. Klub Gaja każdego roku zaprasza Polki i Polaków do udziału w akcji BIG JUMP i  wejścia do wody w swojej najbliższej okolicy.
 

Zobacz zdjęcia - BIG JUMP Warszawa 2019 >>>
Zobacz zdjęcia - BIG JUMP 2019 POLSKA >>>

Zobacz zdjęcia - BIG JUMP 2018 POLSKA>>>
Zobacz zdjęcia - BIG JUMP 2017 POLSKA >>>
Zobacz zdjęcia - BIG JUMP 2016 POLSKA >>>
Zobacz zdjęcia - BIG JUMP Warszawa 2015 >>>

Zobacz zdjęcia - BIG JUMP 2015 POLSKA >>>

Polskie rzeki są zagrożone regulacją i betonowaniem. Nie możemy troski o dobry stan wód zostawić tylko rządzącym, o rzeki i inne akweny musimy zadbać też sami. BIG JUMP - a raczej wejście do wody w intencji czystych rzek i żyjących, może zrobić każdy, indywidualnie lub grupowo. Jest to gest, który wykonany jednocześnie przez wielu ludzi z całej Europy zwraca uwagę na problemy i zagrożenia dla rzek.

Każdy może zorganizować BIG JUMP m.in. osoby indywidualne, rodziny, grupy przyjaciół, miłośnicy rzek i regionu, przyrodnicy, wodniacy, wędkarze, samorządy, organizacje społeczne, uczestnicy kolonii, obozów harcerskich i wypoczynkowych. Połączmy wypoczynek z wielką, europejską kampanią społeczną! Ratujmy razem nasze rzeki!
 

 

Masz pytania? Napisz do nas – klubgaja@klubgaja.pl lub zadzwoń – 33 812 36 94


Zdrowe rzeki to bogate i różnorodne środowisko naturalne czyli lepsza jakość naszego otoczenia, m.in. atrakcyjne trasy spacerowe i rowerowe, piękne plaże, miejsca rekreacji i radości! Zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, od 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wody powierzchniowe powinny uzyskać dobry stan chemiczny i ekologiczny. Muszą o to zadbać nie tylko rządzący, ale i obywatele.

W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network oraz partnerami.

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl