Przyłącz się

Starania o czyste rzeki to starania o czyste środowisko naturalne i lepszą jakość naszego życia. Pożyteczne działania dla rzek mogą zaczynać się już w naszych domach, szkołach, biurach i miejscach użyteczności publicznej – wszędzie tam gdzie korzystamy z wody. Szanujmy wodę i chrońmy polskie rzeki!

Zapraszamy do udziału w 12. edycji Zaadoptuj rzekę!

Formularz zgłoszenia >>>

Klub Gaja zachęca różne środowiska do otaczania opieką czyli do „adopcji” rzek, potoków, stawów i innych akwenów w najbliższej okolicy. W działania  dla rzek mogą  włączyć się placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, grupy i osoby indywidualne. Program nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Jak zaadoptować rzekę? 
Należy wypełnić kartę zgłoszenia i najlepiej zaplanować działania krok po kroku. Zapraszamy do zapoznania się z opisami proponowanych działań i dobrymi praktykami wypracowanymi przez uczestników w poprzednich edycjach programu, a także do udziału w konkursach. Dla dobra rzek i akwenów możemy działać razem lub pojedynczo, spotykając się nad wodą lub nawet w domu, organizując jednorazową akcję dla szerszej społeczności lub zmieniając codzienne przyzwyczajenia.

Zachęcamy do przedstawiania działań podjętych przez Państwa dla konkretnej rzeki lub akwenu na interaktywnej mapie Polski. Wystarczy się zalogować, opisać działania i w ten sposób podzielić doświadczeniem z innymi.

Podejmując rzeczywiste działania dla rzek i innych akwenów zrobimy coś dobrego i ważnego dla siebie, szerszej społeczności i przyszłych pokoleń. Czynna edukacja, którą proponuje Klub Gaja naprawdę inspiruje do zmiany nawyków i rozwoju zrównoważonego.

 

 

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl