Wielkie sprzątanie brzegów Parsęty

2017-05-09 22:29

Już po raz dwunasty firma Troton, najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub Gaja oraz Porozumienie dla Parsęty, zapraszają na Wielkie Sprzątanie Parsęty. W tym roku spotykamy się w sobotę 13 maja 2017 o godzinie 11.00, jak zwykle na parkingu za mostem w Ząbrowie.

W programie imprezy m.in. konkursy o tematyce ekologicznej, występy dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu, zespołu ludowego „Podlotki” z Gościna oraz zespołu wokalno-instrumentalnego „Nastrojeni”. Gościem specjalnym imprezy będzie znany podróżnik Romuald Koperski, który w tym roku samotnie na pokładzie swojej łodzi wiosłowej pokonał Atlantyk.

W tym roku, po raz kolejny, organizatorzy wręczą statuetki „Przyjaciela Parsęty”. Otrzymają je osoby oraz instytucje, które wspierają akcję oraz przyczyniają się do zachowania dobrostanu jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Parsęty.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!.

Porozumienie dla Parsęty w 2005 roku „zaadoptowało” czyli otoczyło opieką rzekę Parsętę. Program „Zaadoptuj rzekę” jest organizowany przez Klub Gaja. Jego adresatem są szkoły, samorządy i instytucje w całej Polsce. Obejmuje takie działania jak sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory dzięki zaangażowaniu ponad 196 000 osób zaadoptowano 772 rzek i akwenów w ponad 1540 miejscach w Polsce. W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję „Zaadoptuj rzekę” za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie.

Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty - pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych w akcji ochrony rzek.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach : www.klubgaja.pl i www.zaadoptujrzeke.pl oraz www.troton.com.pl

 

Newsletter

Karta zgłoszenia do programu

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Gdański oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Strona główna

Kliknij tutaj, by przejść do strony głównej.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

KRS: 0000120069

Konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120

Copyright © 2013 KlubGaja.pl